Rowery elektryczne z systemem wspomagania pedałowania dla każdego rowerzysty

Udostępnij:

Szukasz roweru elektrycznego z funkcją wspomagania pedałowania? Szukasz roweru, który zmieni Twój świat na wszystkie najlepsze sposoby. Zanim jednak zdecydujesz się na taki rower, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy o wspomaganiu pedałowania i o tym, jak zmienia ono dotychczasową jazdę na rowerze.

Różnica, jaką robi wspomaganie pedałowania

Wspomaganie pedałowania to funkcja, która zapewnia pomoc w pedałowaniu, co jest oczywiście najtrudniejszą częścią jazdy na rowerze, zwłaszcza na stromych wzniesieniach. Pomoc w trudnych sytuacjach lub w każdej chwili, gdy chcesz po prostu łatwiejszej jazdy, podnosi poziom jazdy na rowerze na wiele sposobów.

Wspomaganie pedałowania daje pewność jazdy w miejscach, do których nie można dotrzeć na zwykłym rowerze, a także możliwość dojechania dalej i dotarcia do celu szybciej. Oznacza to, że nie musisz rezygnować z jazdy na rowerze, ponieważ nie chcesz pokazać się w pracy lub w innym miejscu, do którego się wybierasz, cały spocony i rozczochrany. Oznacza to, że jazda na rowerze jest łatwiejsza i przyjemniejsza, a Ty możesz jechać tam, gdzie chcesz, we własnym tempie.

Nadal możesz mocno pedałować, kiedy chcesz, i ćwiczyć tyle, ile chcesz, ale to do ciebie należy wybór sposobu, w jaki chcesz dotrzeć do celu.

Innymi słowy, jest to naprawdę fajne rozwiązanie.

Jak działa wspomaganie pedałowania

Tradycyjne rowery nie mają wspomagania pedałowania, ponieważ nie mają silników. Rowery elektryczne mają, i to właśnie one napędzają wspomaganie pedałowania. Jak już wspomnieliśmy, pedałować można tak samo, jak w zwykłym rowerze, ale w rowerze elektrycznym wspomaganie pedałowania można włączyć w dowolnym momencie. Jest to jak impuls w oczekiwaniu, gotowy, gdy go potrzebujesz, o różnej intensywności.

Jak daleko może Cię zaprowadzić wspomaganie pedałowania?

Jak już wspomnieliśmy, wspomaganie pedałowania jest zasilane przez silnik, a ten z kolei jest zasilany przez baterię. Nasze rowery są wyposażone w odporne na warunki atmosferyczne wyjmowane (ale zamykane) baterie, co oznacza, że nie musisz ciągnąć roweru do źródła zasilania, aby go naładować. Możesz po prostu wyjąć baterię, podłączyć ją do wybranego gniazdka elektrycznego i naładować.

Jeśli chodzi o to, jak daleko można jechać z pedałami, zależy to od kilku rzeczy, takich jak teren, który pokonujesz i ile mocy zdecydujesz się użyć, ale ogólnie rzecz biorąc, będziesz w stanie pokonać około 80km na w pełni naładowanej baterii.

Wniosek z tego taki: Wspomaganie pedałowania zmienia wszystko w rowerze... z wyjątkiem dobrych rzeczy. Nadal masz do dyspozycji wszystkie zalety dwóch kółek zwykłego roweru, w tym możliwość pedałowania, kiedy chcesz, ale moc wspomagania pedałowania daje Ci o wiele więcej. Sprawia, że jazda na rowerze jest ożywcza, a nie męcząca. Pozwala wybrać zabawę i wolność bez zmęczenia. I ostatecznie zapewnia najlepsze możliwe wrażenia z jazdy rowerem, niezależnie od tego, gdzie chcesz jechać i jak chcesz tam dojechać.

Socialmedia

Warte uwagi

Części do rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne pozwalają nam pokonywać większe odległości i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Zużywają się one znacznie szybciej niż konwencjonalne komponenty. Na rynku dostępne...