Rowery elektryczne z pełną amortyzacją: Co trzeba wiedzieć

Udostępnij:

Rowery elektryczne z pełną amortyzacją: Co musisz wiedzieć

Szukasz roweru elektrycznego, który poradzi sobie w trudnym terenie i utrzyma wysoką prędkość podczas przygód terenowych? W takim razie musisz wiedzieć co nieco o zawieszeniu.


Jeśli chodzi o elektryczne rowery górskie, można spotkać takie, które mają zawieszenie przedniego koła, tylne zawieszenie, pełne zawieszenie i inne. Znajomość różnic między tymi typami rowerów elektrycznych i ich wpływu na wrażenia z jazdy jest ważna, aby upewnić się, że kupujesz najlepszy rower elektryczny dla swoich potrzeb. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na temat rowerów elektrycznych i zawieszenia.

Co to jest rower elektryczny z pełnym zawieszeniem?


W najprostszym ujęciu zawieszenie roweru to coś, co "zawiesza" Cię, abyś nie czuł każdej małej (lub dużej!) nierówności na drodze. Dzięki temu jazda jest płynniejsza i bardziej komfortowa, a zawieszenie jest zazwyczaj stosowane w rowerach przeznaczonych do jazdy terenowej, takich jak rowery górskie.


Niektóre rowery elektryczne są zaprojektowane z zawieszeniem tylko z przodu (czasami nazywane rowerami typu hardtail). Inne (choć nieliczne) mają zawieszenie tylko z tyłu. Rowery z zawieszeniem przednim i tylnym są określane jako rowery elektryczne z pełnym zawieszeniem.


Choć może się wydawać, że im większa amortyzacja, tym lepiej, nie zawsze tak jest. To, który rower jest najlepszy dla Ciebie, zależy od tego, kim jesteś oraz jak i gdzie chcesz jeździć.

Jak dużego zawieszenia potrzebujesz?


Jeśli planujesz ekstremalne przejażdżki górskie po zdradliwych szlakach i zamierzasz brać udział w wielu wyścigach zjazdowych, warto rozważyć rower z pełnym zawieszeniem. Zazwyczaj zapewniają one największą amortyzację i mogą poprawić prowadzenie w takich warunkach.


Wadą rowerów z pełną amortyzacją jest jednak to, że są one zazwyczaj cięższe i droższe niż rowery z amortyzacją tylko z przodu lub z tyłu. Większość ludzi nie potrzebuje (i prawdopodobnie nie chce) roweru z pełną amortyzacją na wszystkie trasy, z wyjątkiem tych najbardziej ekstremalnych.


W firmie Charge produkujemy trzy różne rowery elektryczne. The City to nasz elektryczny rower hybrydowy przeznaczony do jazdy po mieście i dojazdów do pracy. Comfort to nasz codzienny rower elektryczny typu cruiser, który sprawia, że poruszanie się po mieście jest czystą przyjemnością. Jest to XCto nasz wytrzymały elektryczny rower terenowy, wyposażony w zawieszenie zapewniające płynną jazdę.


Rower XC jest wyposażony w przedni widelec amortyzowany. To wraz z dużymi, przyczepnymi, grubymi oponami, wytrzymałymi amortyzatorami i silnikiem Shimano, który wyrównuje nierówności, zapewnia komfortowe przygody. Z pewnością z łatwością poradzi sobie w trudnym górskim terenie, ale jest również gotowy na przygody w piasku, śniegu i na wybojach na ulicach miast. Nie jest to rower z pełną amortyzacją, ale jest dobrze wyposażony, aby zabrać Cię w miejsca, o których nigdy nie myślałeś, że są możliwe.

Więcej niż zawieszenie

Zawieszenie zdecydowanie wpływa na Twoją jazdę, ale jest wiele innych cech, które również mają znaczenie, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego, wysokiej jakości roweru elektrycznego dostosowanego do Twoich potrzeb.


Jeśli szukasz e-bike'a do jazdy terenowej, musisz mieć pewność, że wybierzesz taki, który będzie w stanie sprostać Twoim przygodom. Rower XC, na przykład, jest wyposażony w 250-watowy silnik ze średnim napędem. Jest on zasilany przez zintegrowany akumulator Shimano E8035 504WH, który jest odporny na warunki pogodowe, zdejmowany i zamykany. Na jednym ładowaniu bateria wystarcza na przejechanie do 50 mil i umożliwia pedałowanie z prędkością do 20 mph.


Posiada trzy tryby wspomagania pedałowania (eco, trail i boost oraz tryb wspomagania chodzenia), dzięki czemu można określić, ile dodatkowej mocy potrzeba w danym momencie. Jeśli chodzi o elektryczne rowery górskie, są one również lekkie. Model XC waży zaledwie 55 funtów. z tz baterią, co sprawia, że jest łatwiejszy w transporcie i manewrowaniu niż wiele innych cięższych elektrycznych rowerów górskich dostępnych na rynku.

XC, podobnie jak wszystkie nasze rowery, jest wyposażony w szereg standardowych funkcji, które ułatwiają i uprzyjemniają jazdę. Nie są to wymyślne dodatki, które niepotrzebnie podnoszą cenę roweru. Są to raczej praktyczne, wysokiej jakości elementy, które mają zasadniczy wpływ na wrażenia z jazdy. Są one dołączone bez dodatkowych kosztów, więc nie musisz wybierać między nimi. Obejmują one takie elementy jak:  • Wysokiej jakości, aluminiowa rama Lekka, ale wytrzymała i gotowa do jazdy w każdych warunkach pogodowych.
  • Zamykany, wyjmowany akumulator który umożliwia przejechanie do 50 mil na jednym ładowaniu i może być łatwo doładowywany na rowerze lub poza nim.
  • Składana kierownica i pedały które otwierają się i zamykają w ciągu kilku sekund - co oznacza, że potrzebujesz mniej miejsca do przechowywania lub transportu roweru.
  • Wygodne siodełka i uchwytyabyś mógł z łatwością dojechać na miejsce i wrócić.
  • Automatyczne czujniki ciśnienia w oponach które eliminują konieczność zgadywania i pokazują kolor czerwony, gdy potrzebne jest powietrze, lub zielony, gdy można jechać.
  • Duża moc, zintegrowane przednie i tylne światła oraz odblaskowe ściany opon które zapewniają widoczność i bycie widocznym w dzień i w nocy.
  • Wytrzymały tylny bagażnik który ułatwia mocowanie koszy, skrzynek lub pojemników na wszystkie codzienne drobiazgi.

Innymi słowy, pomyśleliśmy o wszystkim.

Naszym celem jest dostarczenie Ci ruchu w każdy możliwy sposób, dlatego uważamy, że te cechy zapewniają naszym rowerzystom najlepsze ogólne wrażenia.

Podsumowanie zawieszenia w rowerach elektrycznych

Jak już wspomnieliśmy, jeśli szukasz wysokiej jakości elektrycznego roweru górskiego, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na rodzaj zawieszenia, w jakie wyposażone są poszczególne rowery. Jeśli planujesz pokonywać trudny teren i lubisz jeździć z dużymi prędkościami, ma to znaczenie. Pamiętaj jednak, że lepsze zawieszenie nie zawsze zapewnia lepszą jazdę. Aby uzyskać rower najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb, musisz ocenić cały rower i jego cechy.

Chcesz przekonać się samemu o różnicy? Wybierz się na jazda próbna. Nie ma żadnych zobowiązań, a dzięki rosnącej sieci dealerów i centrów jazdy próbnej w całym kraju, prawdopodobnie w pobliżu Ciebie znajduje się dogodne miejsce, w którym możesz wybrać się na przejażdżkę. Pozwól nam Cię przenieść.

Socialmedia

Warte uwagi

Na co zwracać uwagę przy wyborze stroju...

Każda aktywność jest wyjątkowa i wymaga specyficznego stroju. Jazda na rowerze nie różni się od innych sportów - wymaga wygodnych, dobrze dopasowanych ubrań. Istnieje wiele opcji odzieży...