Czy wiesz, że w Stanach Zjednoczonych co 52 sekundy ktoś kupuje rower elektryczny? Niezależnie od tego, czy chcesz pomóc środowisku, czy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, istnieje wiele powodów, dla których rower elektryczny jest świetną inwestycją, a my nie moglibyśmy być szczęśliwsi, że tak wiele osób przesiada się na rower elektryczny - dosłownie w każdej minucie.

Czego należy szukać w rowerze elektrycznym

Wielu Amerykanów (dokładnie 47,4 miliona) uważa się za rowerzystów, a my, jako entuzjaści jazdy na rowerze, rozumiemy dlaczego: rowery stanowią dynamiczną (i bardziej ekonomiczną) alternatywę dla innych form transportu, takich jak samochody, są zwinne, a jazda na nich sprawia wiele przyjemności!

Rower elektryczny oferuje wszystkie zalety tradycyjnego roweru, a nawet więcej, i naprawdę przenosi jazdę na wyższy poziom. Dzięki dodatkowemu silnikowi możesz bez obaw pokonywać wzniesienia i wyprzedzać ruch uliczny. Od codziennych dojazdów do pracy po przygody w terenie, rower elektryczny pozwoli Ci dotrzeć tam i z powrotem szybciej i łatwiej.

Jak wybrać rower elektryczny

Gdy już zdecydujesz, że rower elektryczny jest dla Ciebie, następnym krokiem jest wybór odpowiedniego typu roweru elektrycznego. Podobnie jak w przypadku rowerów konwencjonalnych, rowery elektryczne są zazwyczaj podzielone na następujące kategorie: górskie i szosowe, a także niszowe, takie jak rowery dojazdowe, hybrydowe, cruiser, cargo i składane.

Ale najpierw, gdy zaczniesz badać rowery elektryczne, przekonasz się, że są one podzielone na trzy klasy, które oznaczają ich poziom wspomagania silnika - dlatego zanim zaczniesz czytać recenzje rowerów, ważne jest, abyś zrozumiał różnicę między tymi trzema kategoriami:

Trzy klasy rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne klasy 1

Osoby, które dopiero zaczynają jeździć na rowerach elektrycznych, najczęściej zaczynają od rowerów elektrycznych klasy 1. Są one najbardziej przystępne cenowo spośród wszystkich trzech klas, a rowery elektryczne klasy 1 są najbardziej powszechnie akceptowane pod względem przepisów, co oznacza, że można nimi jeździć po ulicach miast i ścieżkach rowerowych. Główną różnicą w przypadku roweru elektrycznego klasy 1 jest to, że silnik uruchamia się dopiero po pedałowaniu i przestaje wspomagać jazdę po osiągnięciu prędkości 20 mil na godzinę.

Rowery elektryczne klasy 2

Rowery elektryczne klasy 2 są zazwyczaj dozwolone w wielu tych samych miejscach, co rowery elektryczne klasy 1, ponieważ wspomaganie silnika działa tylko do prędkości 20 mph. Jednak to, co odróżnia rower elektryczny klasy 2 od roweru elektrycznego klasy 1, to fakt, że jest on wyposażony w silnik, który może być używany do napędzania roweru w trybie napędzanym wyłącznie przez przepustnicę (podobnie jak w przypadku motocykla). Innymi słowy, użytkownik może korzystać z łatwego wspomagania, nie wkładając w to żadnego wysiłku.

Rowery elektryczne klasy 3

Podobnie jak rower elektryczny klasy 2, rower elektryczny klasy 3 jest wyposażony w silnik, który umożliwia napędzanie go bez wspomagania pedałami przez rowerzystę. Jednakże, wspomaganie pedałowania w rowerze klasy 3 jest kontynuowane do momentu osiągnięcia prędkości maksymalnej 28 mil/h. Ponieważ rowery elektryczne klasy 3 są szybsze i mocniejsze niż rowery elektryczne klasy 1 i 2, są nie tylko najdroższe, ale także ze względu na przepisy nie można nimi jeździć po większości ścieżek rowerowych i górskich szlaków rowerowych.

Jeśli szukają Państwo roweru elektrycznego, który oferuje największą elastyczność i swobodę, zalecamy wybór roweru elektrycznego klasy 2, ponieważ można na nim jeździć w zasadzie wszędzie i pozwala on w pełni korzystać z łatwości wspomagania pedałowania.

Trzy modele rowerów elektrycznych Charge

Jeśli jesteś taki jak my, wolisz mieć wybór, dlatego wszystkie nasze rowery elektryczne są sklasyfikowane jako rowery elektryczne klasy 2, co oznacza, że możesz na nich jeździć praktycznie wszędzie i w pełni korzystać z wygody wspomagania pedałowania, kiedy tylko chcesz.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jesteśmy dumni, że możemy zaoferować trzy pięknie zaprojektowane rowery elektryczne, które dopasują się do Twojego stylu życia i potrzeb. Wybór odpowiedniego modelu sprowadza się tak naprawdę do dwóch rzeczy:

  1. Tego, gdzie najczęściej jeździsz (lub planujesz jeździć).
  2. W jaki sposób używasz (lub planujesz używać) swojego roweru

Czy wolisz długie, spokojne przejażdżki po mieście? A może szukasz mocnych wrażeń i chcesz pobłądzić? Niezależnie od preferencji, każdy e-rower Charge jest wyposażony w najwyższej klasy funkcje, które zapewniają przyjemną, płynną jazdę i mniejsze zmęczenie. Tak więc, bez dalszych ceregieli, mamy przyjemność przedstawić kompletną linię rowerów elektrycznych Charge!

Miejski rower elektryczny

Dojedź tam i z powrotem - bez potu. Łatwy do przechowywania, lekki i zwrotny, City jest gotowy do jazdy w każdą pogodę. Dostępny w wersjach ze standardową i niską ramą, pozwala dostosować komfort jazdy i bez wysiłku przemieszczać się po mieście, ponieważ rower elektryczny City został zaprojektowany z myślą o miejskim życiu.

Rower elektryczny Comfort

Jeśli szukasz weekendowych przejażdżek, które Cię nie zmęczą, rower elektryczny Comfort to Twój wybór. Comfort to rower typu cruiser, który spełnia swoją nazwę, utrzymując płynną jazdę w pozycji pionowej, nawet na trudnych wzniesieniach. Wygodna przepustnica kciukiem pozwala wybrać jeden z pięciu poziomów wspomagania pedałowania, a dzięki ramie o niskim stopniu nachylenia, wygodnemu siodełku i amortyzatorom odpornym na wstrząsy jest to sobotni poranek rowerów elektrycznych (aka jest idealny).

Rower elektryczny XC

Jeśli szukasz roweru elektrycznego, który jest wystarczająco wytrzymały na szlaki i szutry, XC Cię nie zawiedzie. Jego duże opony Goodyeara, świetne amortyzatory i mocny silnik ze średnim napędem są gotowe na długie przygody, a ponadto łatwo go zabrać ze sobą dzięki szybko składanej kierownicy i składanym pedałom. Dzięki hydraulicznym hamulcom tarczowym, ochronnym błotnikom, wytrzymałym bagażnikom, jasnym światłom i automatycznym czujnikom ciśnienia w oponach, rower XC ma w sobie uliczny spryt i terenową wytrzymałość.

Pamiętasz, jak mówiliśmy, że każdy rower Charge jest wyposażony w wysokiej klasy funkcje , które są w standardzie? Dobrze słyszałeś: w standardzie. Nie trzeba dopłacać za jakość i wydajność, co czyni je najbardziej opłacalnymi rowerami elektrycznymi na rynku. Oto, co w nich znajdziesz:

Wysokiej jakości aluminiowa rama, która jest lekka, ale wytrzymała, oraz grube opony, które gwarantują płynną jazdę bez względu na drogę.

Wydajny silnik w tylnej piaście o mocy 750 W , który zapewnia moment obrotowy 45 Nm.

Akumulator litowo-jonowy , który pozwala przejechać do 50 km na jednym ładowaniu.

Nie masz gniazdka w pobliżu miejsca, w którym trzymasz swój rower? To żaden problem. Każda bateria Charge została zaprojektowana tak, aby można ją było wyjąć i zamknąć, dzięki czemu można ją bezpiecznie ładować wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu.

Wygodna przepustnica , która pozwala przejąć kontrolę nad jazdą poprzez wybór poziomu wspomagania pedałowania.

Inteligentny wyświetlacz na kierownicy, który dzięki wskaźnikowi poziomu naładowania baterii, prędkości w czasie rzeczywistym i poziomu wspomagania, dostarcza niezbędnych informacji.

Zintegrowane przednie i tylne światła o dużej mocy oraz odblaskowe ścianki opon zapewniają dobrą widoczność w dzień i w nocy.

Zintegrowany bagażnik tylny, który ułatwia montaż koszy, skrzynek lub pojemników na wszystkie niezbędne rzeczy.

✹ Inteligentne czujniki ciśnienia powietrza, dzięki którym nie musisz już zgadywać: gdy na kołpaku pojawi się zielone światło, możesz ruszać w drogę!

Gdzie kupić rower elektryczny?

Gdy już wybierzesz typ roweru elektrycznego odpowiedni dla Twojego stylu życia i potrzeb, kolejną rzeczą, którą należy rozważyć, jest firma, w której zamierzasz go kupić. Istnieje wielu producentów rowerów i wiemy, że może to być przytłaczające, gdy próbujesz dowiedzieć się, z którym z nich chcesz współpracować (i który zasługuje na Twój biznes!).

Jak wiele rzeczy w dzisiejszych czasach, można teraz kupić rowery elektryczne online, i chociaż jest to z pewnością wygodne, będziesz chciał zrobić swoją pracę domową i upewnić się, że jest to wiarygodny sprzedawca, który jest gotowy, aby pomóc Ci w całym procesie.

Socialmedia

Warte uwagi

Rowery elektryczne w najlepszej cenie

Czy wiesz, że w Stanach Zjednoczonych co 52 sekundy ktoś kupuje rower elektryczny? Niezależnie od tego, czy chcesz pomóc środowisku, czy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, istnieje...