Rower elektryczny trekkingowy - turystyka XXI wieku

Udostępnij:

Rowery trekkingowe to uniwersalna i praktyczna konstrukcja, która może być wykorzystywana do każdego rodzaju podróży. Połączenie ich konstrukcji i napędu elektrycznego sprawiło, że są to najpopularniejsze rowery elektryczne na rynku. Przyjrzyjmy się bliżej elektrycznym rowerom trekkingowym i dlaczego są one tak popularne.

Konstrukcja

Klasyczna konstrukcja elektrycznych rowerów trekkingowych jest połączona z komponentami napędu elektrycznego. Te rowery jednośladowe zostały zaprojektowane tak, aby były wygodne dla rowerzysty, dzięki czemu może on pokonywać wiele kilometrów bez uczucia zmęczenia.

Rower ten posiada regulowaną wysokość kierownicy, wygodne siodełko oraz odpowiednio dobraną geometrię. Dzięki temu na tym rowerze możemy pokonywać długie dystanse, poruszając się w wygodnej pozycji. Rowery trekkingowe różnią się od innych modeli pod względem wyposażenia, w jakie są wyposażone. Możemy spotkać się również z bagażnikiem, kompletem błotników oraz oświetleniem. Sztyca podsiodłowa i amortyzowany widelec to dodatkowe zalety, dzięki którym jazda po nierównościach jest mniej odczuwalna.

Jeśli nastawiamy się na wyprawy trekkingowe, gdzie kilometry mogą sięgać setek kilometrów, to musimy zwrócić uwagę również na takie komponenty jak stożkowe stery czy sztywne osie kół. Dzięki temu konstrukcja jest bardziej wytrzymała i wydajna.

Nasz elektryczny rower trekkingowy będzie miał koła 28 cali. Opony będą miały szerokość 40 mm i bardzo lekki bieżnik. Pozwoli nam to uzyskać niskie opory toczenia na drodze i w mieście, a także wystarczającą przyczepność do poruszania się po bezdrożach.

Rower elektryczny trekkingowy

Wspomaganie elektryczne ma wiele zalet

Wzmocniona i wyposażona konstrukcja roweru trekkingowego nie należy do najlżejszych. Jazda może być jeszcze trudniejsza przez dodatkowy ciężar bagażu i siebie podczas podróży. Ten elektryczny rower trekkingowy został stworzony po to, aby maksymalnie ułatwić tę część podróży. Pomoże nam również zapamiętać piękne widoki i niezapomniane wrażenia.

Najlepiej wybrać konstrukcję z napędem elektrycznym, która posiada centralnie umieszczony silnik/akumulator zamontowany na ramie. Takie rozmieszczenie podzespołów pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności i zachowanie prawidłowego środka ciężkości.

Zasada wspomagania pedałowania jest podstawą działania elektrycznych rowerów trekkingowych. Niektóre modele mają możliwość połączenia z manetką gazu. Zmniejsza to jednak dystans pokonywany na jednym ładowaniu. Najlepiej korzystać z niego tylko w sytuacjach awaryjnych, aby dostać się w konkretne miejsce. Jeśli chcemy pokonywać długie dystanse przy jak najmniejszym ładowaniu, tryb ekonomiczny jest naszym najlepszym przyjacielem. W zależności od pojemności baterii i warunków drogowych, na jednym ładowaniu możemy przejechać około 50-100 km. Należy pamiętać, aby zabierać baterię do przydrożnych barów w celu jej naładowania i utrzymywać ją w jak najlepszym stanie - akumulatory rowerowe nie lubią być całkowicie rozładowane.

Jeśli znajdziemy się w sytuacji awaryjnej i przez dłuższy czas nie będziemy mieli dostępu do prądu, nadal możemy korzystać z pojazdu. Jednak trekking na rowerze elektrycznym to bardzo ciężka konstrukcja, więc warto zaplanować postoje przed wyjazdem, aby móc podróżować wygodnie i z pomocą.

Podróżowanie może dostarczyć nam wielu wspaniałych wrażeń i widoków, które będziemy mogli pielęgnować. Dlaczego nie uczynić tego jeszcze przyjemniejszym z elektrycznym wspomaganiem? Czerp inspirację od innych podróżników i przemierzaj świat. Nawet jeśli nie masz kondycji, aby pokonywać takie odległości, wystarczy odrobina siły woli i Twój rower może Cię zabrać gdziekolwiek zechcesz.