Z roku na rok rowery elektryczne zyskują coraz większe poparcie. Nic dziwnego, że można je spotkać na ścieżkach rowerowych, ulicach miast czy drogach szutrowych. Szczególnym rodzajem tych rowerów są składane rowery elektryczne. Są one wykorzystywane przez wiele osób do codziennych dojazdów do pracy czy szkoły. Są doskonałym sposobem na poruszanie się po ruchliwych ulicach miasta.

Składane rowery elektryczne

Na pierwszy rzut oka rowery elektryczne wyglądają bardzo podobnie do rowerów tradycyjnych. Napędzane są siłą naszych mięśni, a wspomagane silnikiem elektrycznym z wielostopniową regulacją. Akumulatorem jest bateria rowerowa, która zasila silnik. Ładujemy go za pomocą kabla podłączonego do gniazdka. Przy kierownicy znajduje się panel, który steruje pracą roweru. Składany rower elektryczny posiada w zestawie bagażnik, błotniki i oświetlenie. Nie wymaga żadnego dodatkowego wyposażenia i można na nim od razu jeździć. Wysokość kierownicy lub sztycy podsiodłowej można dostosować do swojego wzrostu. Ta wszechstronność jest szczególnie doceniana, gdy rower jest użytkowany wspólnie. Rower można dopasować do wzrostu nastoletniego dziecka lub partnera. Składane rowery elektryczne mogą mieć koła o rozmiarze 20-24 cali. Niektóre modele posiadają amortyzowany widelec przedni.

Korzyści z posiadania elektrycznego roweru składanego

Składane rowery elektryczne są kompaktowe i lekkie, co odróżnia je od innych modeli jednośladów. Ten typ roweru składa się do około 30/80/65 cm. Rowery te są na tyle małe, że mogą być przydatne w małych mieszkaniach. Taki składany rower elektryczny może być przechowywany w mieszkaniu w szafie lub pod stołem. Po odpowiednim zabezpieczeniu może być również przechowywany na balkonie. Te cechy docenią osoby dojeżdżające do pracy, dla których składany rower elektryczny będzie podstawowym środkiem transportu. Można nim bez problemu jeździć w każdym miejskim autobusie, tramwaju czy pociągu. Rower składany można złożyć tak, aby zmieścił się w niewielkim bagażniku. Rower elektryczny może być świetnym sposobem na poruszanie się po dużych miastach i unikanie korków. Taki rower jest łatwy w użyciu - możesz jechać gdziekolwiek chcesz, a w razie potrzeby rower może być napędzany. Ważne jest, aby zmniejszyć wpływ na środowisko.

Rower elektryczny jest niedrogi, przyjazny dla środowiska i doskonale wpisuje się w styl życia zgodny z naturą i dbający o środowisko. Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas mogą składać rowery elektryczne. Ten typ roweru jest zalecany dla osób z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego lub sercowo-naczyniowego. Może być również wykorzystywany przez fizykoterapeutów do poprawy mobilności i zakresu ruchu. Po wyposażeniu w odpowiednie sakwy, składane rowery elektryczne pozwolą nam na zakupy. Elektryczne wspomaganie pozwoli nam na transport ciężkich zakupów do domu bez konieczności podnoszenia palca. Nawet duże torby mogą być przewożone przez rowery elektryczne. Rowery elektryczne składane można zabierać na wycieczki bez obaw o swoje zdrowie i móc poszerzać ich zasięg, aby poznawać nowe miejsca i atrakcje. Jeśli mamy dodatkowe sakwy i bagażnik, pozwoli nam to przewieźć wszystkie niezbędne przedmioty i urządzić piknik na świeżym powietrzu. Możemy zwiedzić więcej zwiedzanego terenu, mimo że nie musimy tak mocno pedałować. Dbamy o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne bez większego wysiłku.

Wysokiej jakości, zaawansowany technologicznie składany rower elektryczny to kosztowna inwestycja. Jednak patrząc na korzyści płynące z tego sposobu przemieszczania się, warto zainwestować. Spłacisz swój rower znacznie szybciej niż myślisz, jeśli dokonasz obliczeń i uwzględnisz koszt paliwa i biletów komunikacji miejskiej. Ważne jest, aby dbać o swoje środowisko i zdrowie.

Rower elektryczny składany

Jaki rower elektryczny składany wybrać?

Trudno jest poruszać się po mieście samochodem i może to prowadzić do korków. Zalecamy, abyś zamiast samochodu przesiadł się na rower elektryczny. Ten typ roweru pozwoli Ci na szybką jazdę, a także pomoże Ci utrzymać formę. Wprawdzie nadal będziesz musiał pedałować, ale silnik pozwoli Ci poruszać się szybciej. To rozwiązanie jest również bardzo ekologiczne, ponieważ nie wytwarza spalin. Wiemy, że wybór odpowiedniego roweru elektrycznego jest trudny, dlatego stworzyliśmy ten przewodnik. Poniżej przedstawiamy cechy najlepszych składanych rowerów elektrycznych. Na końcu znajduje się krótkie podsumowanie najlepszych modeli, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Silnik jest pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę. Jest to ważna kwestia, ponieważ ma wpływ na cenę, komfort jazdy oraz przyczepność do podłoża. Parametr ten wpływa również na to, dla kogo przeznaczony jest sprzęt, czy dla profesjonalnych rowerzystów, czy zwykłych użytkowników. Przednie koło to miejsce, gdzie w pierwszej kolejności znajdzie się silnik. Ten typ sprzętu jest najbardziej popularny, więc występuje w najniższej cenie. Ten typ świetnie nadaje się do rekreacyjnej jazdy po mieście, ponieważ ma dobrą przyczepność. Drugi typ sprzętu posiada silnik umieszczony na tylnym kole. Ta opcja jest nieco droższa, ale pozwala na bardziej ekstremalną jazdę po różnych nawierzchniach. Trzeci typ rowerów elektrycznych jest polecany, jeśli szukasz wysokiej klasy składanych rowerów elektrycznych w 2022 roku. Urządzenia te posiadają silnik w środku roweru lub zintegrowany mechanizm. Ta opcja pozwala na największe przyspieszenie i jest najdroższa.

Rodzaj baterii w pojeździe to druga rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Parametr ten związany jest z właściwościami jezdnymi. Pierwszym z nich jest model kwasowo-ołowiowy. Ich żywotność jest krótka ze względu na niską cenę. Uruchomienie sprzętu w ekstremalnym upale lub zimnie może zająć trochę czasu. Alternatywną opcją są produkty wykorzystujące akumulatory litowo-jonowe. Akumulatory te oferują najlepszą wydajność i są bardzo trwałe. Pojazdy te mogą wytrzymać nawet do 1000 mil.

Pokażemy Państwu modele składane. Oznacza to, że musimy wziąć pod uwagę wagę roweru. Ten typ pojazdu jest popularny, ponieważ można go zabrać do domu. Po pierwsze, należy pamiętać, że bateria i silnik są bardzo ciężkie. Wiele ram jest wzmocnionych stalą lub aluminium, co daje większą stabilność pojazdu. Można znaleźć sprzęt ważący około 20 kg

Socialmedia

Warte uwagi

Polskie prawo a rowery elektryczne

Wiele osób wciąż jest zaskoczonych rowerami elektrycznymi. Niektórzy uważają, że rower z silnikiem elektrycznym nie jest rowerem i że nadaje się tylko dla osób starszych lub...