Rękawiczki rowerowe są niezbędnym elementem naszego wyposażenia rowerowego.Nie tylko wyglądają profesjonalnie, ale także zapewniają bezpieczeństwo i większy komfort jazdy. Jest to szczególnie odczuwalne podczas jazdy po nierównym terenie. Dziś omówimy zalety rękawiczek rowerowych i polecimy modele, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Jakie są korzyści z używania rękawiczek kolarskich?

Rękawiczki te nie byłyby potrzebne, gdyby nie były konieczne. Jaki jest prawdziwy powód, dla którego są one tak ważne? Zapewniają komfort podczas jazdy. Są szczególnie przydatne na nierównym terenie, ale można ich używać również na wyboistych trasach. Dzieje się tak, ponieważ łatwiej jest kontrolować pojazd i hamować, gdy ma się na sobie rękawice. Rękawiczki chronią również dłonie przed kierownicą. Chronią one również nasze ręce przed upadkiem. Ludzką naturą jest próba ochrony rąk podczas upadku. To może narazić nasze dłonie na bolesne otarcia, które mogą spowodować, że stracimy możliwość jazdy. Poparzenia kierownicy to kolejne niebezpieczeństwo, które może nas spotkać, jeśli nie mamy rękawiczek rowerowych. Łatwo o nie podczas długich przejażdżek. Zwiększają one również amortyzację, co jest niezwykle istotne na nierównym terenie.

Jakie rękawiczki do jazdy na rowerze wybrać?

Wszyscy znamy zalety rękawiczek rowerowych. Co zrobić, jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup rękawiczek? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rękawiczek do jazdy na rowerze. Istnieje wiele rodzajów rękawiczek do jazdy na rowerze, w tym modele bez palców i z długimi palcami. Rękawiczki te przeznaczone są do jazdy na rowerze w okresie letnim. Najlepszym rodzajem amortyzacji jest żel. Ważne są również chwyty, zarówno silikonowe jak i żelowe. Rękawiczki z długimi palcami to kolejny rodzaj rękawiczek rowerowych. Rękawiczki te świetnie sprawdzają się podczas zjazdów, ponieważ chronią dłonie przed skaleczeniami i zadrapaniami.

Świetnie też wchłaniają pot, o który może być trudno podczas ekstremalnej jazdy na rowerze. Przedstawimy zimowe modele rękawiczek kolarskich. Przeznaczenie tych rękawiczek jest jasno określone w nazwie. Co je wyróżnia? Wiele osób będzie się obawiało, że przez swoje właściwości ocieplające staną się grubsze i bardziej niewygodne. Trudno o większą prawdę. Do ocieplenia tych rękawic używa się specjalnego żelu. Rękawice te powinny być wykonane z najlepszej jakości materiałów. Powinny być lekkie, oddychające i trwałe, a także ciepłe. Rękawice te mogą być również wyposażone w ochraniacze na nadgarstki.

Buty rowerowe

Buty do rowerów elektrycznych

Pedały płaskie mogą być używane z prawie każdym rodzajem butów, ale będziesz musiał nosić buty kolarskie, które mają sztywniejsze podeszwy, aby przenieść więcej energii. Dobre dopasowanie pozwoli Ci na wygodniejszą jazdę i da Ci pełną kontrolę nad rowerem. Nie musisz wybierać między modą a funkcjonalnością, jeśli chodzi o buty do miejskich rowerów elektrycznych. Płaskie buty do rowerów elektrycznych wykonane w technologii Shimano Pedaling Technology wyglądają świetnie i sprawdzają się zarówno na rowerze, jak i poza nim. Te buty można nosić przez cały dzień, niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy, na rower, czy do kawiarni lub baru.

Buty Clip-in są dostępne tylko dla rowerzystów, którzy używają ich do wpinania się. Istnieje wiele stylów do wyboru w zależności od stylu jazdy, ale najbardziej uniwersalną opcją dla osób dojeżdżających do pracy w mieście i w środowisku miejskim jest model hiking. Te buty są wystarczająco mocne, aby zapewnić wysoką wydajność pedałowania i wystarczającą elastyczność podeszwy, aby poprawić komfort chodzenia

Socialmedia

Warte uwagi

Rowery elektryczne z systemem wspomagania...

Szukasz roweru elektrycznego z funkcją wspomagania pedałowania? Szukasz roweru, który zmieni Twój świat na wszystkie najlepsze sposoby. Zanim jednak zdecydujesz się na taki rower, powinieneś...