Proste sposoby na zachowanie bezpieczeństwa

Udostępnij:

Proste sposoby na zachowanie bezpieczeństwa


Rower elektryczny Charge to doskonały pojazd do ucieczek, ale przed jazdą warto pomyśleć o bezpieczeństwie. Pamiętaj o założeniu kasku, najlepiej takiego, który został zaprojektowany z myślą o zwiększonej prędkości jazdy na rowerze elektrycznym. Praktycznie każda wysokiej jakości linia kasków oferuje modele przeznaczone dla rowerów elektrycznych w różnych cenach, stylach i kolorach.

Standardowe światła przednie i tylne w rowerze Charge zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć widoczność w ciemności lub w złych warunkach pogodowych. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zalecamy używanie świateł zawsze, gdy jeździsz po drogach publicznych. Jeśli często jeździsz nocą lub po prostu chcesz mieć jaśniejsze światła, producenci części zamiennych, tacy jak Exposure, Light & Motion i Supernova, oferują mocniejsze światła specjalnie dla rowerów elektrycznych.

Bezpieczniej i ogólnie przyjemniej jest jeździć po drogach o mniejszym natężeniu ruchu samochodowego, dlatego podczas jazdy w mieście szukaj tras położonych poza głównymi ulicami. Wiele miast i miasteczek posiada obecnie utwardzone ścieżki rowerowe i/lub pasy dla rowerów na ulicach, więc warto rozważyć również te opcje.


Jadąc po ścieżce lub pasie dla rowerów, trzymaj się prawej strony, tak jak na ulicy. Gdy mijasz rowerzystę lub pieszego, uprzejmie jest poinformować o przejściu, mówiąc "z lewej strony", gdy się zbliżasz. Dotyczy to także jazdy w grupie. Im więcej inni rowerzyści wiedzą o Twojej obecności i zamiarach, tym bezpieczniej. Jadąc w grupie, uważaj też, aby nie zjechać na "pół koła", czyli w sytuacji, gdy Twoje przednie koło zachodzi na tylne koło rowerzysty jadącego przed Tobą.


Zobacz nasze rowery elektryczne