Porady dotyczące wykorzystania roweru elektrycznego w celu uzyskania i utrzymania dobrej kondycji fizycznej

Udostępnij:

Porady dotyczące wykorzystania roweru elektrycznego w celu uzyskania i utrzymania dobrej kondycji fizycznej


Jedną z najlepszych cech jazdy na rowerze elektrycznym jest wolność i aktywność, jaką zapewnia. Nawet przy wspomaganiu łatwo jest wykonać dobry trening na rowerze elektrycznym. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zmaksymalizować efektywność treningu, zachowując przy tym swobodę i dobrą zabawę.

Jeździj często. Baw się dobrze.

Jeśli chodzi o uzyskanie i utrzymanie dobrej kondycji, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest po prostu wyjście na zewnątrz i czerpanie radości z jazdy na rowerze elektrycznym. Szybko zaczniesz dostrzegać zyski z jazdy, jeśli będziesz mógł jeździć co najmniej 30 minut, 3-5 razy w tygodniu. Po miesiącu lub dwóch może okazać się, że chcesz zwiększyć długość przynajmniej niektórych przejażdżek.

Odkrywaj.

Jedną z najfajniejszych rzeczy w rowerach elektrycznych jest to, jak łatwo można się z nich wydostać i odkrywać, czy to blisko domu, w lokalnym parku, czy w zupełnie nowym miejscu. Gdy jazda staje się bardziej związana z przygodą, trening staje się łatwiejszy, często nawet o tym nie myśląc. Jeśli potrzebujesz inspiracji dla miejsc, w których możesz jeździć, sprawdź aplikacje Ride with GPS i Strava. Obie mogą dać wgląd w popularne lokalne trasy rowerowe, które możesz odkryć.
Wyłączenie zasilania.

Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie lepszego treningu na rowerze elektrycznym jest zmniejszenie poziomu wspomagania, z którego korzystasz podczas przejażdżek. Jeśli Twój rower elektryczny ma przepustnicę, spróbuj ograniczyć częstotliwość jej używania. Zamiast tego używaj niskiego poziomu wspomagania pedałowania, aby pomóc sobie w jeździe. Dodatkową korzyścią jest to, że używanie niższych poziomów wspomagania pozwoli Ci przejechać więcej kilometrów na każdym ładowaniu baterii. To z pewnością sytuacja korzystna dla obu stron!

Podsumowując: rowery elektryczne to świetny trening.

Choć na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że jazda na rowerze elektrycznym jest znacznie łatwiejsza niż na tradycyjnym rowerze, w rzeczywistości rowerzyści na rowerach elektrycznych pracują prawie tak samo ciężko. W rzeczywistości, ostatnie badania porównujące wysiłek fizyczny osób jeżdżących na tradycyjnych rowerach górskich i na elektrycznych rowerach górskich (eMTB) wykazały, że średnie tętno podczas korzystania z eMTB wynosiło 94 procent średniego tętna osób jeżdżących na konwencjonalnych rowerach górskich.

Oznacza to, że pomimo wspomagania roweru elektrycznego, rowerzysta pracował prawie tak samo ciężko... i prawdopodobnie miał więcej zabawy!

Jeśli jesteś gotowy, aby doświadczyć radości i sprawności fizycznej, jaką daje rower elektryczny, sprawdź naszą pełną kolekcję rowerów elektrycznych poniżej.


Zobacz nasze rowery

Socialmedia

Warte uwagi

Rowery elektryczne polecane przez fachowcow

Rower elektryczny to rower z napędem, który sprawia, że pedałowanie staje się przyjemniejsze. Dzięki temu łatwiej się pedałuje, co jest szczególnie przydatne dla osób, które próbują...