Najszybszy rower elektryczny 2021 roku

Czujesz potrzebę prędkości? Naładuj się. Rowery elektryczne Charge to jedne z najszybszych rower ów elektrycznych na rynku, idealne do jazdy po mieście, w górach i w każdych innych miejscach. Jeśli zależy Ci na tempie, to my je mamy.

Co wpływa na prędkość roweru elektrycznego?

To, jak szybko pojedziesz na rowerze elektrycznym, zależy od wielu czynników. Po pierwsze, porozmawiajmy o przepustnicach. Zarówno nasze rowery elektryczne City, jak i Comfort są wyposażone w przepustnice. Kopnięcie w przepustnicę (nasze rowery są wyposażone w łatwe w użyciu przepustnice kciukowe) daje Ci impuls podczas pedałowania lub umożliwia całkowite zaprzestanie pedałowania, jeśli tak właśnie się czujesz w danej chwili.

W trybie pełnego gazu jazda jest łatwa i beztroska, a Ty możesz po prostu usiąść i podziwiać widoki... oczywiście kierując pojazdem i zachowując czujność. Pomyśl o tym jako o doświadczeniu podobnym do jazdy na skuterze. Na rowerze elektrycznym Charge można osiągnąć prędkość do 20 mph przy użyciu samej przepustnicy.

Kolejnym czynnikiem, który decyduje o prędkości jazdy, jest ilość pedałów wspomagających. Ten zastrzyk mocy jest dostarczany tylko podczas pedałowania.

Każdy z naszych modeli posiada kilka trybów wspomagania pedałowania, które można wybrać w zależności od tego, jak duży wysiłek chcesz zwiększyć i jak szybko chcesz dojechać do celu. Modele Comfort i City mają po pięć trybów wspomagania pedałowania (od 1 do 5, gdzie 1 oznacza najmniejsze wspomaganie, a 5 największe), natomiast Charge XC ma trzy tryby (eco, trail i boost - plus wspomaganie podczas chodzenia).

Im niższy tryb, tym mniejsze wspomaganie elektryczne, a im wyższy tryb, tym większe wspomaganie. Chociaż zawsze można pedałować szybciej, aby przyspieszyć w każdym trybie, ogólnie rzecz biorąc, im wyższy tryb, tym szybciej pojedziesz. Tak więc, jeśli spóźniasz się do pracy, możesz chcieć skorzystać z maksymalnego wspomagania pedałowania, natomiast w drodze do domu możesz chcieć skorzystać z trybu niskiego (lub żadnego) wspomagania pedałowania, aby wykonać dobry trening podczas jazdy.

Oczywiście, prawdziwym koniem roboczym w rowerze elektrycznym jest silnik, który napędza tryby i przepustnicę. Nasze rowery są wyposażone w najlepsze baterie. Rowery City i Comfort są wyposażone w 250W silniki Bafang w piaście, a XC w 250W silnik Shimano E5000 w piaście.

Jak szybko może jechać rower elektryczny?

Jak szybko można dojechać do celu na rowerze elektrycznym? Każdy z naszych modeli został zaprojektowany do osiągania prędkości do 20 mph przy wspomaganiu pedałowania. To, jak daleko uda Ci się przekroczyć limit prędkości, zależy od Ciebie i Twoich nóg.

Czy prędkość 20 mph to prędkość samochodu wyścigowego? Nie, ale przecież nie prowadzisz samochodu wyścigowego. Jadąc na rowerze z prędkością do 20 mph, jedziesz z całkiem przyzwoitą prędkością. W rzeczywistości, w swojej klasie, nasze rowery są najszybsze na rynku. Większość przepisów na całym świecie nie zezwala nawet na szybsze rowery elektryczne.

Aby przedstawić to w odpowiedniej perspektywie, 20 mil na godzinę przekłada się na około 3 minuty na milę. Można więc przejechać na rowerze cały maraton w ciągu zaledwie 1 godziny, 18 minut i 39 sekund. Biorąc pod uwagę, że rekord świata w biegu na tym samym dystansie wynosi 2 godziny, 1 minutę i 39 sekund, to nie jest źle.

Zwolnij tempo

Nie jesteś demonem prędkości? Nie martw się, możesz iść w swoim tempie. To, że masz moc, nie oznacza, że musisz z niej korzystać. Właśnie dlatego nasze rowery mają wiele trybów wspomagania pedałowania, więc możesz jechać z własną prędkością.

W recenzji dla Road Bike Rider, Lars Hundley po przetestowaniu naszych rowerów wraz z żoną napisał co następuje:

"Silnik o mocy 250 W w piaście zapewnia dużą moc, ale nie jest to alarmująca ilość momentu obrotowego i prędkości, jak w przypadku niektórych rowerów elektrycznych klasy 3, które osiągają prędkość do 28 mil na godzinę. Jeździłem na jednym z takich rowerów klasy 3 i miałem wrażenie, że przyspieszał niepokojąco szybko. Wydawało mi się również, że jazda na nim byłaby bardzo niebezpieczna dla osób, które nie są doświadczonymi rowerzystami. Jazda z prędkością 28 mil na godzinę na chudych oponach wymaga pewnych umiejętności rowerowych."

"Charge Comfort to typ roweru elektrycznego klasy 2, który rozpędza się do 20 mph, czyli bardzo szybko, ale wciąż rozsądnie dla kogoś, kto nie jest doświadczonym rowerzystą. Może być obsługiwany przez wspomaganie pedałowania na jednym z pięciu różnych poziomów wspomagania lub przez przepustnicę, gdzie w ogóle nie pedałujesz."

Należy również pamiętać, że jeśli stale jeździsz z maksymalną prędkością, bateria roweru nie wytrzyma tak długo. Nasze rowery są zaprojektowane tak, aby na jednym ładowaniu przejechać do 50 mil, co jest dobrym dystansem. Jednak im więcej wspomagania pedałowania i przepustnicy używasz, tym mniej mil będziesz w stanie przejechać przed koniecznością doładowania baterii.

Nie martw się jednak, że gdzieś utkniesz, nasze rowery są wyposażone we wskaźniki, które informują Cię, ile kilometrów pozostało do wyczerpania baterii.

Nasze rowery biją również rekordy prędkości, jeśli chodzi o czas montażu. Są one dostarczane prawie w całości zmontowane, więc w ciągu zaledwie 10 minut możesz rozpakować rower i wyruszyć w drogę.

Dokąd więc pojedziesz? To zależy od Ciebie. Nasze rowery mogą jeździć od plaży, przez góry, po ulice miejskiej dżungli. Po prostu wybierz trasę, tempo i ruszaj. Przygoda czeka.

Chcesz się przekonać, jak szybko e-rower może uczynić Twoje życie przyjemniejszym? Możesz wypróbować rowery elektryczne Charge, umawiając się na jazdę próbną lub porozmawiać z członkiem zespołu, aby dowiedzieć się więcej.

-

Socialmedia

Warte uwagi

Ile powinienem wydać na dobry rower elektryczny?

Ile powinienem wydać na dobry rower elektryczny? Rowery elektryczne umożliwiają większej liczbie osób niż kiedykolwiek wyjście na zewnątrz i cieszenie się...