Najlepszy rower elektryczny z oponami grubymi

Udostępnij:

Najlepszy Fat Tire Electric Bike

W dzisiejszych czasach, prawdopodobnie widzisz coraz więcej ludzi, którzy poruszają się po drogach wokół Ciebie na rowerach elektrycznych, jak szczęśliwie dojeżdżają do pracy, robią zakupy spożywcze i wychodzą na kawę z przyjaciółmi. Może nawet jesteś jednym z nich. Wielu jednak nie dostrzega, co te rowery potrafią robić poza drogami.

To właśnie tam zaczyna się prawdziwa zabawa. Pomyśl o wycieczkach po plaży, kolarstwie górskim, polowaniach i innych przygodach na dwóch kółkach. Jazda poza utartymi szlakami jest równie przyjemna i łatwa, jak na każdej miejskiej lub podmiejskiej ulicy - a może nawet bardziej. Kluczem jest wiedza, które rowery elektryczne są w stanie sprostać wyzwaniom, które chcesz podjąć.

Czy te opony sprawią, że mój e-bike będzie wyglądał grubo?

Jest wiele szumu wokół rowerów elektrycznych z "grubymi oponami" przeznaczonych do tego typu terenowych przygód i dla niektórych rowerzystów są one świetnym wyborem. Istnieją jednak pewne kompromisy związane z dodatkowym obwodem, które warto poznać przed zakupem roweru.

Opony o szerokości 4 cali i większej zostały opracowane z myślą o jeździe w śniegu, a później w piasku i błocie. Większa powierzchnia opon zapewnia lepszą trakcję na tych bardzo luźnych nawierzchniach, co jest świetne... do pewnego stopnia.

Wadą tego rozwiązania jest to, że szersze opony ważą więcej i często trzeba zrezygnować z innych kluczowych funkcji. Zwiększona masa i opór toczenia szerszych opon może ostatecznie zaszkodzić Twojemu zasięgowi. Może to również utrudniać podnoszenie lub transport roweru, a manewrowanie nim może być trudniejsze, przez co rower może wydawać się ociężały.

Pomyśl o tym w ten sposób: Różnica w wadze między zestawem kołowym do rowerów typu fat bike o szerokości 26" x 4" a zestawem kołowym 27,5 x 2", takim jak w rowerze elektrycznym Charge Comfort, wynosi około 6,6 funta. Odpowiada to przywiązaniu do roweru trzech pojemników na mleko o pojemności jednej kwarty za każdym razem, gdy wybierasz się na przejażdżkę lub podnosisz rower na bagażnik.

Wniosek z tego taki: Jeśli nie planujesz dużo jeździć w terenie, po śniegu lub piasku, możesz doświadczyć więcej negatywów niż pozytywów grubych opon.

Gruby" wybór: rower elektryczny XC

W firmie Charge naszym celem jest stosowanie w rowerach opon o rozmiarze zapewniającym odpowiednią trakcję, amortyzację i stabilność przy minimalnej wadze i oporach toczenia dla terenu, po którym będziesz jeździł. Na przykład, jeśli chcesz roweru, który poradzi sobie na chodniku, szutrze, ziemi, piasku i nie tylko, mamy rower elektryczny Charge XC.

Gdy guma spotyka się z drogą lub, w zależności od przypadku, z terenem, rower Charge XC, od twórców Cannondale i Schwinn, ma Cię pod opieką. Wyposażony jest w duże, przyczepne opony Goodyear Peak 29 x 2,25, które są odporne na przebicie i gotowe, aby pomóc Ci w eksploracji. Są one jednak bardziej "grube" niż opasłe.

Mają większy kontakt z powierzchnią, po której jedziesz, niż tradycyjne opony, oferując większą przyczepność, stabilność, lepszą kontrolę i płynniejszą jazdę. Ponieważ jednak opony nie są zbyt grube, rower jest nadal lekki i zwinny.

Pokonywanie odległości na rowerze elektrycznym z oponami grubymi

Jak daleko zabiorą Cię nasze grube opony? Do 50 mil na jednym ładowaniu wyjmowanej (ale zamykanej), wodoodpornej, ładowalnej baterii. Istnieje wiele czynników, które wpływają na dokładną liczbę mil, które możesz pokonać, takich jak pogoda, jak dużo pedałujesz i gdzie jeździsz, ale ogólnie rzecz biorąc, możesz pokonać blisko 50 mil na jednym ładowaniu.

Dla porównania, z San Francisco do Sonomy w Kalifornii jest 44,7 mil, z Waszyngtonu do Baltimore 38,6 mil, a z Nowego Jorku do New Canaan 49 mil. Choć te bezpośrednie trasy prawdopodobnie nie mają sensu w przypadku rowerów elektrycznych (pamiętajcie, że musicie też wrócić do domu), to dają wam wyobrażenie o tym, jak wielkie mogą być wasze przygody, jeśli wybierzecie odpowiednie trasy.

Możesz dojechać rowerem do miejsca, w którym znajduje się szlak, a następnie pokonać go w stylu roweru górskiego. Pojedź rowerem na plażę, a potem wskocz na piasek z falami rozpryskującymi się u Twoich stóp, ponieważ Twój e-bike działa jak krążownik plażowy. Wybierz się na polowanie, wytrop swoją zdobycz i przynieś ją do domu na kolację. Standardowy tylny bagażnik pozwala na przymocowanie jedzenia, napojów, sprzętu i innych przedmiotów, które są potrzebne do dobrej zabawy.

Przez cały czas będziesz przebywał na świeżym powietrzu, czerpiąc korzyści ze świeżego powietrza i ćwiczeń, zamiast być uwięzionym w gazującym samochodzie. Badania wykazały, że chociaż poziom wysiłku wymagany podczas jazdy na rowerze elektrycznym może być inny niż w przypadku rowerów z napędem na pedały, jazda na rowerze elektrycznym może przynieść znaczące korzyści dla zdrowia.

Inne badania wykazały, że jazda na rowerze elektrycznym wymaga prawie tak samo dużego wysiłku fizycznego, jak jazda na rowerze tradycyjnym. Choć dane nie są obecnie jednoznaczne, to jednak nie ulega wątpliwości, że jazda na rowerze elektrycznym jest po prostu przyjemniejsza.

Razem na przejażdżkę

Czujesz potrzebę prędkości? Rower elektryczny Charge XC jest wyposażony w silnik o średnim napędzie, który zapewnia wspomaganie elektryczne do prędkości 20 mph, co jest całkiem niezłym wynikiem. Rower posiada trzy tryby wspomagania pedałowania, więc w każdej chwili możesz wybrać, jak bardzo chcesz się rozpędzić.

Nie musisz się też martwić, że wspomaganie wyczerpie się w połowie przygody, ponieważ każdy rower jest wyposażony we wskaźnik informujący o tym, ile kilometrów pozostało do przejechania ze wspomaganiem elektrycznym, zanim będziesz musiał pedałować z powrotem.

Nasze rowery są również wyposażone w szereg innych elementów zapewniających płynną jazdę. Od ochronnych błotników i jasnych świateł przednich i tylnych po automatyczne czujniki ciśnienia w oponach, zostały one zaprojektowane z myślą o Twoim bezpieczeństwie, komforcie i przyjemności z jazdy.

"Te rowery to bomba!!!" napisał w recenzji inny zadowolony klient. "Absolutnie uwielbiamy nasze dwa nowe rowery Charge XC. Są lżejsze niż się spodziewałem, jeździ się na nich gładko i wygodnie, a my nadal mamy świetny trening bez konieczności wchodzenia na strome wzgórza. Mam wrażenie, że od tej pory moje zwykłe rowery górskie będą przestarzałe!".

Wydaje się, że wielu Amerykanów ma podobne odczucia. Według NPD, podczas gdy sprzedaż rowerów górskich wzrosła o 70% w 12-miesięcznym okresie kończącym się w lipcu 2021 roku w porównaniu z rokiem 2019, sprzedaż rowerów elektronicznych wzrosła w tym samym okresie o zdumiewające 240 procent!

Dirk Sorenson, dyrektor wykonawczy, analityk branżowy, sport dla NPD mówi, że e-rowery przemawiają teraz do konsumentów ze względu na ich nieograniczoność.

"Nowy i powracający rowerzysta może być zaniepokojony szeregiem zastrzeżeń do ponownej jazdy - duże wzniesienie, długa jazda i dotrzymywanie kroku szybszym rowerzystom są łagodzone przez wspomaganie pedałowania" - pisze Sorenson. "A kiedy już rowerzyści wypróbują rower elektryczny, większość wydaje się być zmuszona przez radość z jazdy".

Łatwiejsza jazda w dół drogi

Rowery elektryczne z funkcją ładowania ułatwiają również przeżywanie przygód. Jak wspomnieliśmy, XC ma trzy tryby wspomagania, więc możesz określić, jak bardzo chcesz pedałować i jak bardzo chcesz jechać na rowerze.

Nie czujesz się na dużych wzniesieniach? Bez obaw... dosłownie, ponieważ w każdej chwili możesz wybrać opcję większego wspomagania. Chcesz włożyć trochę więcej wysiłku? Pocenie się jest również opcją. Twoje przejażdżki mogą być tak łatwe, jak tylko chcesz.

Łatwe jest także przechowywanie i zabieranie roweru na wszystkie przygody. Dzięki składanym kierownicom i pedałom możesz zabrać swój rower na wycieczkę kamperem, wsiąść na łódź lub trzymać go w kącie biura podczas pracy lub w domu, jeśli przestrzeń do przechowywania jest ograniczona. Nie zajmuje dużo miejsca, ale jest zawsze gotowy do drogi, kiedy Ty jesteś.

A skoro o tym mowa, rozpoczęcie jazdy jest również niezwykle proste. Wszystkie nasze rowery są wysyłane bezpośrednio do Ciebie w opakowaniach, które w 100% nadają się do recyklingu. Można je rozpakować i przygotować do jazdy w ciągu kilku minut - średnio zaledwie 10 minut, ponieważ są niemal całkowicie zmontowane.

Koszt przygody

Chociaż XC jest naszym najdroższym rowerem elektrycznym za cenę 2 499 $, jest to bardzo korzystna cena w porównaniu z innymi rowerami tej samej klasy, których ceny zaczynają się od około 3 000 $.

Eksperci są zgodni. W swojej recenzji, T3 nazwał rower elektryczny Charge XC "...wszechstronną opcją roweru elektrycznego do dojazdów do pracy w ciągu tygodnia i brudzenia się w weekendy. Świetna równowaga wartości i jakości."

Recenzent TNW napisał: "Charge XC to przemyślany, dobrze wyglądający i rozsądnie wyceniony rower elektryczny. Dla rowerzystów szukających wygodnej, praktycznej jazdy w cenie, która jest łatwiejsza do przełknięcia niż w przypadku innych rowerów z porównywalnym napędem średnim, nie ma nic innego, co mogłoby się z nim równać. A czy wspomniałem, że składa się na płasko?".

Trudno jest określić wartość roweru elektrycznego za pomocą konkretnych liczb, ale można śmiało powiedzieć, że są to dobrze wydane pieniądze. Od wygody po redukcję stresu i dodatkowe korzyści związane z ćwiczeniami, większość naszych klientów powie, że rowery te zwracają się na wiele nieuchwytnych sposobów. I to poza konkretnymi oszczędnościami na paliwie, opłatach za przejazdy i innych kosztach związanych z dojazdem do pracy.

Znów na drodze

Gdy Twoje przygody muszą zostać wstrzymane ze względu na realia życia codziennego, rower elektryczny Charge XC jest gotowy na codzienną rutynę. Jest zbudowany z myślą o jeździe po szlakach, ale jest też sprytny na ulicy. Wszystkie funkcje terenowe nie kosztem komfortu, elastyczności i łatwości obsługi, bez względu na to, gdzie zdecydujesz się jeździć.

W jednej chwili możesz pokonywać kamienisty szlak, a w następnej jechać miejskim chodnikiem w drodze do pracy, gdzie wyboje i nierówności stanowią największe wyzwanie podczas dojazdu. Na tym właśnie polega piękno naszych rowerów - zabierają Cię tam, gdzie chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. Ruszamy.

Gotowy, aby wyruszyć na własne przygody na własnych warunkach? Możesz sam wypróbować XC, umawiając się na jazdę próbną lub porozmawiać z członkiem zespołu, aby dowiedzieć się więcej.