Najlepsze rowery elektryczne z przepustnicą, wspomaganiem pedałowania i nie tylko

Udostępnij:

W dzisiejszych czasach na drogach jest mnóstwo rowerów elektrycznych - mówimy o dodatkowych 600 000 rowerów elektrycznych w samym tylko 2020 roku - i więcej Amerykanów niż kiedykolwiek wcześniej cieszy się radością i wolnością jazdy na rowerze. Rowery elektryczne są świetne, ponieważ pozwalają na pokonywanie długich dystansów bez zmęczenia, które może towarzyszyć jeździe na zwykłym rowerze, a także sprawiają, że pokonywanie przeszkód, takich jak pokonywanie stromych wzniesień, staje się dziecinnie proste.

Dodatkowo, są one bardziej przyjazne dla środowiska! Wskoczenie na e-bike'a zamiast jazdy samochodem może mieć duże znaczenie, nawet jeśli jedziesz tylko w dół drogi. Według Departamentu Transportu Kolorado, krótkie podróże samochodem mogą być bardziej zanieczyszczające na milę niż długie, ponieważ zanieczyszczenie jest największe w pierwszych kilku minutach jazdy.

Jak szacuje organizacja Environmental Defense, wyeliminowanie czteromilowej podróży samochodem dzięki rowerowi elektrycznemu w każdy dzień tygodnia może zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska o ponad 1200 funtów rocznie. Dla nas brzmi to jak wygrana-wygrana!

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z rowerami elektrycznymi, pewnie zastanawiasz się, jak to jest jeździć na takim rowerze w porównaniu z rowerem konwencjonalnym i pewnie jesteś ciekaw, czego powinieneś szukać w rowerze elektrycznym. Poniżej omówimy oba te tematy, a w szczególności wyjaśnimy, dlaczego rower elektryczny wyposażony zarówno w przepustnicę, jak i wspomaganie pedałowania może być właściwym wyborem dla Ciebie.

Jaka jest różnica między rowerami elektrycznymi a zwykłymi?

Jazda na rowerze elektrycznym jest bardzo podobna do jazdy na zwykłym rowerze, z tą różnicą, że jest lepsza. Po dodaniu silnika w piaście, możesz cieszyć się wygodą i przyjemnością z jazdy na rowerze, nie pocąc się przy tym.

Do wyboru jest wiele modeli rowerów, ale zanim zaczniesz zastanawiać się nad stylem i funkcjonalnością, najpierw musisz poznać różne zasady i przepisy dotyczące rowerów elektrycznych, ponieważ mają one wpływ między innymi na to, gdzie możesz jeździć.

Istnieją trzy klasy rowerów elektrycznych , które oznaczają poziom wspomagania silnika:

Rowery elektryczne klasy 1

Rowery elektryczne klasy 1 są najbardziej przystępne cenowo spośród wszystkich trzech klas i stanowią najczęstsze wprowadzenie do e-bike'ów. Rowery elektryczne klasy 1 są również najbardziej uniwersalne pod względem przepisów, co oznacza, że można na nich jeździć po ulicach miast i ścieżkach rowerowych. Główną różnicą jest to, że silnik roweru elektrycznego klasy 1 uruchamia się dopiero po rozpoczęciu pedałowania i przestaje wspomagać rower po osiągnięciu prędkości 20 mil na godzinę.

Rowery elektryczne klasy 2

Podobnie jak w przypadku rowerów elektrycznych klasy 1, wspomaganie silnika w rowerach elektrycznych klasy 2 działa tylko do prędkości 20 mph, więc są one zazwyczaj dozwolone w wielu tych samych miejscach. Rowery elektryczne klasy 2 są jednak wyposażone w silnik elektryczny, który może być używany do napędzania roweru w trybie napędzanym wyłącznie przepustnicą (podobnie jak w przypadku motocykli), dzięki czemu można korzystać z łatwego wspomagania bez wkładania w to jakiegokolwiek wysiłku.

Rowery elektryczne klasy 3

Rowery elektryczne klasy 3 są najszybsze i najmocniejsze spośród trzech klas rowerów elektrycznych, a z tego powodu są najdroższe i nie można na nich jeździć po większości ścieżek rowerowych i szlaków górskich. Podobnie jak rowery elektryczne klasy 2, rowery elektryczne klasy 3 są wyposażone w silnik, który pozwala na jazdę bez wspomagania pedałami, aż do osiągnięcia maksymalnej prędkości 28 mil na godzinę.

A więc, który z nich powinieneś wybrać? Jeśli szukasz roweru elektrycznego, który pozwoli Ci w pełni cieszyć się łatwością korzystania z trybu wspomagania i na którym możesz jeździć w zasadzie wszędzie, polecamy rower elektryczny klasy 2. Dodatkowo, aby przejąć pełną kontrolę nad jazdą, rower elektryczny z przepustnicą i wspomaganiem pedałowania oferuje największą elastyczność i swobodę.

Czego należy szukać w elektrycznym rowerze szosowym: przepustnicy i wspomagania pedałowania

Chociaż rzadko spotyka się elektryczne rowery górskie z przepustnicą (większość z nich jest przeznaczona do jazdy wyłącznie ze wspomaganiem pedałowania i jest wyposażona w czujnik momentu obrotowego zamiast przepustnicy), jeśli szukasz elektrycznego roweru szosowego, który jest łatwy i przyjemny w prowadzeniu, rower elektryczny wyposażony zarówno w przepustnicę, jak i wspomaganie pedałowania pozwala Ci decydować, jak bardzo chcesz pedałować - jeśli w ogóle chcesz pedałować!

Socialmedia

Warte uwagi

Najlepszy elektryczny rower dostawczy

Jeśli zarabiasz na życie lub kilka dodatkowych dolarów, dostarczając przesyłki, rower elektryczny może zmienić Twoją pracę na wszystkie najlepsze sposoby. Używanie roweru do dostarczania...