Konserwacja zapewnia bezproblemowe działanie roweru elektronicznego Charge

Udostępnij:

Konserwacja zapewnia bezproblemowe działanie roweru elektronicznego Charge

Każdy rower wymaga okresowej konserwacji, aby utrzymać go w dobrej kondycji. Wiemy, że wolisz jeździć na rowerze, a nie zajmować się jego obsługą, dlatego staraliśmy się ograniczyć do minimum konieczność konserwacji roweru elektronicznego Charge. W rzeczywistości silnik, sterownik i bateria są praktycznie bezobsługowe.

Poniżej znajduje się lista podstawowych czynności konserwacyjnych wraz ze wskazówkami, jak często należy je wykonywać.

Przed każdą jazdą

- Naładuj baterię - każdą jazdę należy rozpocząć z całkowicie naładowaną baterią, aby zapewnić zasięg i wydajność roweru elektrycznego Charge.


- Sprawdzanie/pompowanie opon - Odpowiednio napompowane opony są niezbędne dla bezpieczeństwa i wydajności roweru elektronicznego Charge, a wszystkie opony z czasem stopniowo tracą ciśnienie. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać i napełniać opony. Należy znaleźć zalecany zakres ciśnienia na ścianie bocznej opony, a następnie napompować opony do ciśnienia, które mieści się w tym zakresie. Należy pamiętać, że niższe ciśnienie w oponach zapewnia bardziej płynną jazdę, natomiast wyższe ciśnienie powoduje szybsze toczenie się, kosztem bardziej szorstkiej jazdy po wybojach. Poświęć trochę czasu na eksperymenty i znajdź ciśnienie, które zapewni Ci najlepszą równowagę między prędkością a jakością jazdy.


- Sprawdź hamulce - przed każdą jazdą upewnij się, że przednie i tylne hamulce działają prawidłowo. Zwróć uwagę na wszelkie oczywiste problemy, takie jak luźne części lub nadmierne zużycie tarcz i klocków hamulcowych. Jeśli cokolwiek jest nie tak, hamulce nie działają, ocierają się lub wydają głośny pisk podczas zatrzymywania się, należy natychmiast przestać jeździć rowerem i zlecić kontrolę hamulców profesjonalnemu mechanikowi rowerowemu.


Co 3-4 jazdy

- Czyszczenie roweru - zwilżyć ścierkę lub szmatkę wodą i wytrzeć wszystkie zabrudzenia z ramy, widelca, kół i obudowy silnika. Czyść rower częściej, jeśli często jeździsz w deszczu.


- Smaruj łańcuch - Prawidłowo wyczyszczony i nasmarowany łańcuch jest niezbędny do prawidłowego działania Twojego roweru elektrycznego Charge. Należy szukać smaru przeznaczonego do rowerów, który jest odpowiedni do warunków, w jakich zazwyczaj jeździsz.


Co 6-12 miesięcy

- Kompleksowy przegląd - Należy zlecić kompleksowy przegląd roweru lokalnemu sprzedawcy Charge (kliknij TUTAJ, aby znaleźć najbliższego sprzedawcę) lub innemu profesjonalnemu mechanikowi rowerowemu. Regularny serwis jest kluczem do niezawodności i długiej żywotności roweru elektronicznego Charge, ponieważ umożliwia wymianę elementów ulegających normalnemu zużyciu, zanim staną się one problemem dla bezpieczeństwa lub niezawodności.

Dzięki regularnej konserwacji roweru elektronicznego Charge, znacznie zmniejszysz ryzyko awarii na drodze i ochronisz wartość swojej inwestycji na długie lata.

Zobacz nasze rowery