Jak szybko jeżdżą rowery elektryczne?

Udostępnij:

Jak szybko jeżdżą rowery elektryczne? W dużej mierze odpowiedź zależy od Ciebie.

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że rowery z doładowaniem mają potencjał, aby jechać wystarczająco szybko, abyś mógł dojechać do celu w przyzwoitym tempie, ale nie tak szybko, abyś miał ochotę na jazdę na białych kołach, mijając wszystkich na swojej drodze.

Porozmawiajmy jednak o konkretach.

Jaka jest Twoja potrzeba prędkości?

W Charge nasze rowery są najszybsze w swojej klasie na rynku. Jak szybkie? Ze wspomaganiem możesz jechać do 20 mph. Jeśli masz ochotę, możesz pedałować mocniej, aby jechać nieco szybciej, ale ogólnie rzecz biorąc, możesz osiągnąć maksymalną prędkość około 30 km/h.

Oznacza to, że możesz pokonać jedną milę w około 3 minuty. To dość szybko, a prawo zabrania rowerom elektrycznym tej klasy jeździć szybciej.

Brzmi to trochę zbyt szybko? Nie musisz jechać tak szybko. Nasze rowery są wyposażone w różne tryby wspomagania pedałowania, więc możesz jechać tak szybko, jak chcesz, kiedy chcesz.

Nowi rowerzyści nie muszą się jednak martwić o alarmująco szybkie przyspieszenie lub osiąganie niebezpiecznych prędkości. Nasze rowery zapewniają dodatkową moc, aby ułatwić Ci jazdę, ale nie są przeznaczone dla demonów prędkości ani osób, które chcą się ścigać na linii mety. Są dla ludzi, którzy chcą dojechać do celu na własnych warunkach i cieszyć się jazdą.

Co sprawia, że nasze rowery jeżdżą

Istnieje wiele czynników, które wpływają na prędkość naszych rowerów. Jednym z nich jest fakt, że są one jednymi z najlżejszych na rynku, co sprawia, że są zwinne i łatwiejsze w transporcie i przechowywaniu.

Comfort, nasz codzienny rower elektryczny, który ułatwia przemieszczanie się, waży 51 funtów z baterią, natomiast The City, stworzony z myślą o życiu miejskim i dojazdach do pracy, waży zaledwie 45 funtów. XC, nasz wytrzymały rower górski, jest najcięższy i waży 55 funtów. Biorąc pod uwagę, że niektóre rowery elektryczne ważą nawet 70 funtów, nasze są lekkie.

Z drugiej strony, nasze silniki to waga ciężka, jeśli chodzi o wydajność i moc. Rowery Comfort i City są wyposażone w mocne 250-watowe silniki w piaście, a XC w 250-watowy silnik z napędem pośrednim. Silniki są zasilane przez wymienne, ale zamykane na klucz, odporne na warunki atmosferyczne baterie, które są dołączone do wszystkich naszych rowerów. Rowery Comfort i City wyposażone są w baterie litowo-jonowe o pojemności 418WH, natomiast rower XC posiada zintegrowaną baterię Shimano E8035 504WH.

Każde ładowanie baterii pozwala na przejechanie około 80 km. Zależy to nieco od stopnia wspomagania pedałowania, wagi rowerzysty i kilku innych czynników, ale ogólnie można przejechać około 50 mil, co oznacza, że można pokonać całkiem spory teren.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii, wbudowany w kierownicę, poinformuje Cię, kiedy nadejdzie czas ładowania, więc nie musisz się martwić, że stracisz możliwość zasilania w trakcie jazdy. Czas potrzebny do naładowania zależy od ilości pozostałej energii i modelu roweru, ale ogólnie rzecz biorąc, ponowne naładowanie zajmie od 2,5 do 7 godzin.

Również szybko? Po dotarciu na miejsce rower jest gotowy do jazdy. Wysyłamy nasze rowery prawie w pełni zmontowane. Wystarczy kilka prostych kroków, aby złożyć rower i wyruszyć nim w drogę w ciągu 10 minut.

Aby lepiej poznać nasze rowery, proponujemy umówić się na jazdę próbną. W ten sposób sam się przekonasz, jak łatwo, wygodnie i przyjemnie się na nich jeździ.