Gdzie można jeździć na rowerze elektrycznym?

Udostępnij:

Gdzie mogę jeździć na rowerze elektrycznym?


Niezależnie od tego, czy rower elektryczny jest Twoim pierwszym rowerem, czy też przesiadasz się na niego z roweru tradycyjnego, ważne jest, abyś wiedział, gdzie możesz, a gdzie nie możesz jeździć. Rowery elektryczne są regulowane przez poszczególne stany, a w niektórych przypadkach także przez gminy, dlatego należy zapoznać się z lokalnymi przepisami.


W większości stanów w kraju rowery elektryczne są traktowane jak tradycyjne rowery, jeśli chodzi o dostęp do szlaków rowerowych, ścieżek i dróg. Oznacza to, że na rowerze elektrycznym można jeździć praktycznie wszędzie tam, gdzie na tradycyjnym rowerze. Niezależnie od tego, czy jeździsz w celach rekreacyjnych, transportowych, czy po prostu dla przyjemności, możesz poruszać się rowerem elektrycznym po najlepszym połączeniu dróg, ścieżek i szlaków, aby dotrzeć do celu.


W parkach narodowych USA rowery elektryczne są obecnie dozwolone na wszystkich szlakach otwartych dla rowerów z pedałami, z pewnymi wyjątkami. Jest to wspaniała wiadomość, ponieważ dzięki temu niektóre z najpiękniejszych miejsc w kraju są dostępne dla rowerów elektrycznych. W rezultacie e-rower jest biletem wstępu do miejsc, o których nigdy nie pomyślelibyśmy na tradycyjnym rowerze lub podczas pieszych wędrówek.


W przyszłości rowery elektryczne będą miały jeszcze większy dostęp do szlaków na terenach zarządzanych przez National Park Service, Bureau of Land Management, US Fish & Wildlife Service oraz Bureau of Reclamation, dzięki niedawno sfinalizowanym przepisom Departamentu Spraw Wewnętrznych USA.


Służba Leśna USA udostępniła około 60 000 mil, czyli prawie 40 procent szlaków w lasach narodowych i na terenach trawiastych, dla rowerów elektrycznych. Rowery elektryczne są również dozwolone na tysiącach mil dróg w parkach narodowych i na terenach trawiastych (na poziomie utrzymania 2, 3 lub 4).


Ponieważ zasady dotyczące rowerów elektrycznych stale się zmieniają, należy zapoznać się z najnowszymi informacjami na temat parków i terenów publicznych, które planujemy odwiedzić, zanim wybierzemy się na przejażdżkę lub wakacje z rowerem elektrycznym.


Wspaniałe zasoby internetowe mogą Cię wprowadzić na właściwą drogę, bez względu na to, gdzie jedziesz. PeopleForBikes.org posiada doskonały przewodnik po e-bike 'ach w poszczególnych stanach, który zawiera przegląd przepisów regulujących jazdę na rowerze elektrycznym w każdym stanie. Zapoznaj się z przewodnikiem, a następnie przypnij kask i ruszaj na kolejną wspaniałą przygodę!

Zobacz nasze rowery

Socialmedia

Warte uwagi

Silnik roweru elektrycznego: Serce roweru...

Pod wieloma względami rowery tradycyjne i rowery elektryczne są do siebie bardzo podobne. Oba mają dwa koła, nie potrzebują benzyny i oferują zwinną, aktywną opcję transportu. Jest jednak...