Czy rowery elektryczne dają dobre ćwiczenia?

Udostępnij:

Czy rowery elektryczne zapewniają dobre ćwiczenia?

Kwestia tego, czy rower elektryczny zapewnia dobre ćwiczenia, jest przedmiotem wielu dyskusji. Jednak badania przeprowadzone w USA i Europie są zgodne - rowery elektryczne zapewniają wysokiej jakości trening. Potwierdzają to doświadczenia samych właścicieli rowerów elektrycznych. Podczas gdy niektóre modele rowerów elektrycznych są wyposażone w przepustnicę i mogą działać bez pedałowania, każdy rower elektryczny może być pedałowany (większość wymaga pedałowania w celu uzyskania wsparcia silnikowego) przy tak niewielkim lub tak dużym wysiłku, jaki wybierzesz. Kiedy pedałujesz, wykonujesz ćwiczenia. To takie proste.

Rozważmy przykład zastąpienia samochodu rowerem elektrycznym na czas dojazdów do i z pracy. W tym scenariuszu nadal masz swobodę i kontrolę nad tym, kiedy chcesz i dokąd chcesz, tak jak w przypadku samochodu, ale zamiast siedzieć bezczynnie w samochodzie, będziesz ćwiczyć dwa razy dziennie podczas dojazdów. Pedałujesz sobie w lepszej formie. Ponadto, jeśli chcesz wykonać bardziej wymagający trening, wystarczy wybrać niższy poziom wspomagania elektrycznego lub mocniej pedałować. Wybór należy do Ciebie.

Bez wątpienia, rowery elektryczne sprawiają, że wyjście na przejażdżkę jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Co więcej, umożliwiają robienie rzeczy, które mogłyby być niemożliwe do wykonania na zwykłym rowerze, takich jak dojazdy do pracy bez pocenia się, dotrzymywanie kroku młodszym lub szybszym rowerzystom, łatwe pokonywanie wzniesień i przeżywanie przygód jak nigdy dotąd.

Jeśli jesteś gotowy, by doświadczyć radości i sprawności, jaką daje rower elektryczny, sprawdź naszą pełną kolekcję rowerów.


Zobacz nasze rowery

Socialmedia

Warte uwagi

Silnik roweru elektrycznego: Serce roweru...

Pod wieloma względami rowery tradycyjne i rowery elektryczne są do siebie bardzo podobne. Oba mają dwa koła, nie potrzebują benzyny i oferują zwinną, aktywną opcję transportu. Jest jednak...