Co to jest rower elektryczny?

Być może słyszałeś termin rower elektryczny lub e-bike i zastanawiałeś się o co chodzi w tym całym podnieceniu. Cóż, podsumowując to jednym słowem: FUN!!!

Na poziomie podstawowym, rower elektryczny to rower wyposażony w silnik elektryczny zasilany baterią, który ułatwia pedałowanie, a w niektórych przypadkach w ogóle nie wymaga pedałowania.

Jazda na rowerze elektrycznym jest bardzo podobna do jazdy na tradycyjnym rowerze. Brzmi to jak oczywistość, ale często się o tym zapomina. Rowery elektryczne mają pedały, przerzutki i hamulce podobne do standardowych rowerów. I tak jak zwykłe rowery, są dostępne w różnych kształtach i stylach, aby dostosować się do różnych potrzeb rowerzystów w zakresie komfortu, terenu, prędkości lub użyteczności.

Dodanie silnika elektrycznego daje impuls, ułatwiając pedałowanie, dzięki czemu można jechać szybciej i dalej w każdym terenie. Ułatwia to pokonywanie stromych wzniesień, załatwianie spraw, dotrzymywanie kroku innym lub dojeżdżanie do pracy bez pocenia się.

Istnieją dwa rodzaje wspomagania elektrycznego: wspomaganie pedałowania i przepustnica. Wszystkie rowery elektryczne oferują wspomaganie pedałowania, ale tylko niektóre (takie jak Charge City i Comfort) oferują również przepustnicę. W przypadku obu opcji użytkownik ma pełną kontrolę nad poziomem wspomagania i prędkością jazdy. Możesz włożyć tyle wysiłku, ile chcesz, lub tak mało, jak chcesz.

Rowery elektryczne ze wspomaganiem pedałowania zapewniają wspomaganie tylko wtedy, gdy użytkownik pedałuje. Gdy zaczynasz pedałować, silnik daje impuls, ułatwiając pedałowanie przy mniejszym wysiłku. Rowery elektryczne Charge są dostępne z różnymi poziomami wspomagania, dzięki czemu możesz wybrać, jak bardzo chcesz je wspomagać. Niski poziom wspomagania wymaga mocniejszego pedałowania, natomiast wysoki poziom wspomagania sprawia, że pedałowanie jest naprawdę łatwe, nawet pod górę!

Gdy przestajesz pedałować, silnik przestaje wspomagać. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego roweru, możesz jechać do przodu, a do zatrzymania użyć hamulców. Można nawet pedałować przy wyłączonym zasilaniu lub ustawiając wspomaganie na zero. Każdy rower Charge jest wyposażony w łatwy w obsłudze sterownik zamontowany na kierownicy, który umożliwia regulację poziomów za pomocą jednego przycisku.

Wspomaganie przepustnicy to sposób na napędzanie roweru bez konieczności pedałowania. Pozwala to na uzyskanie przyspieszenia, gdy jest ono najbardziej potrzebne. Przepustnica kciukowa działa poprzez naciśnięcie dźwigni, aby zapewnić tak dużą lub tak małą pomoc, jak chcesz. Dla bezpieczeństwa przepustnica włącza się dopiero po rozpoczęciu pedałowania. Podobnie jak w przypadku wspomagania pedałowania, użytkownik ma kontrolę nad tym, jak szybko lub wolno chce jechać.

Zarówno modele Charge City, jak i Comfort są wyposażone w wygodne przepustnice, które pozwalają na jazdę bez pedałowania po rozpoczęciu jazdy z miejsca zatrzymania.

Rowery elektryczne mogą być dostępne w różnych wariantach pod względem ilości oferowanej mocy, prędkości jazdy i sposobu wykorzystania wspomagania elektrycznego. W Stanach Zjednoczonych rowery elektryczne są zazwyczaj podzielone na trzy klasy w zależności od rodzaju wspomagania i maksymalnej prędkości wspomagania.

Klasa I: Te rowery elektryczne oferują pomoc tylko wtedy, gdy rowerzysta pedałuje z maksymalną prędkością wspomagania 20 MPH. Rowery te można użytkować na tych samych drogach, ścieżkach i szlakach rowerowych, co standardowe rowery. Charge XC jest oparty na przepisach klasy I.

Klasa II: Te rowery elektryczne oferują wspomaganie pedałowania, ale oferują również możliwość korzystania z przepustnicy bez pedałowania w ogóle. Maksymalna prędkość wspomagana z pedału lub przepustnicy wynosi 20 MPH. Rowery te mogą być również używane na drogach, ścieżkach rowerowych i ścieżkach wielofunkcyjnych.

Modele Charge City i Comfort to rowery elektryczne klasy II.

KlasaIII: Rowery te są również określane jako "speed pedalecs", ponieważ są w stanie zaoferować rowerzystom wspomaganie do 28 mil na godzinę podczas pedałowania. Ze względu na możliwość osiągania większych prędkości, większość regionów ogranicza użytkowanie rowerów klasy III do dróg lub wydzielonych pasów rowerowych, które są oddzielone od ścieżek wielofunkcyjnych.

Niezależnie od tego, czy chcesz porzucić samochód i przesiąść się na rower elektryczny, czy po prostu wyjść na zewnątrz i być bardziej aktywnym, Charge ma rower elektryczny dla Ciebie. Dowiedz się więcej o rowerach i technologii, korzystając z poniższych linków.

City - zbudowany z myślą o życiu w mieście. Bezpieczny, łatwy w przechowywaniu i idealny do dojazdów do pracy.

Comfort - Rower do codziennego użytku, który utrzymuje postawę pionową podczas długich, przyjemnych przejażdżek.

XC - Wytrzymały rower, który zapewni Ci moc podczas całodziennych wypraw w teren.